De winter in Treelodge? Dat is samen supergenieten van de heldere, frisse lucht, van handen warmen aan het open vuur en tijdens een zalige wandeling voelen hoe de kou een klein beetje in je wangen bijt. Da’s ook wakker worden in een muisstil bos dat bedekt is met een krakend wit laagje rijp. En gaan slapen in een zalig warme boomhut, met zicht op de sterren en de bomen. Is er iets beters?
Ben je klaar voor een winter vol rust, avontuur, cocoonen en gezelligheid? In deze blog verzamelden we onze 5 favoriete wintertips, voor een geweldig verblijf.
Ons bos verandert elk seizoen: de geluiden, de bomen, de diertjes die er rondlopen… geen enkel seizoen is hetzelfde. In de winter is het er stil, en hoor je vooral de takjes en bevroren blaadjes die onder je schoenen kraken. Of het opvliegende merel die op zoek was naar een lekker hapje. Het is er rustig, in ons bos. De natuur neemt een pauze, en nodigt je uit om ook te vertragen. Gewoon, met een warme tas thee en een warm dekentje op het terras van je boomhut naar het gefilterde licht en de bomen kijken. In de hottub zalig niks doen, staren in het vuur van de Vuurschuur of aan de kampvuurplaats. Zen, rust.
Kinderen vinden dit seizoen ook fantastisch: Als het geregend heeft, zijn de dunne laagjes ijs op de plassen geweldig speelgoed. Ze kunnen zich verstoppen, rondjes rijden rond de vuurschuur – met hun eigen fietsjes of op de onze – en als ze honger krijgen, dan kan je samen met hen pizza bakken. Oh, of probeer eens iets anders en maak schoorsteenbrood (Kürtőskalács, noemen ze het in Hongarije – en het is superlekker met kaneel en wat suiker of met grof zeezout)! Hoe je dat maakt, vind je hier.
Je boomhut is dé plek om te cocoonen. Trek je warmste sokken aan, kruip onder een dekentje, zet iets lekkers op tafel en luister naar de stilte. De winter is hét moment om
Onze tip: Leg ’s avonds al alles klaar voor een slow ochtendritueel. Thee, boek, warme trui. Hemels!
De winter en de Vuurschuur, beter wordt het niet. Het is er droog, warm en sfeervol. Kruip dicht bij de vlammen, warm wat soep op, maak stoofpotjes boven het vuur. In de winter komen onze gasten vaak samen, en dat levert mooie momenten op. Zo zijn er al heel wat vriendschappen ontstaan, bij een knetterend houtvuur – die dan transformeren in een nieuwe jaarlijkse traditie.
De hottub in de winter is écht iets anders dan in de lente of zomer. Het water dampt, de lucht is fris en helder en soms zie je de sterren door de kale takken schitteren. Neem een warme tas thee of koffie mee, leg je hoofd achterover en geniet. Logeer je in onze Tjiftjaf? Dan staat er vlakbij je boomhut ook nog een zalige sauna die je kan huren.
Ook buiten ons domein is er meer dan genoeg te beleven!
(Deze fietsroutes zijn geïnspireerd op onze lenteblog, maar zijn ook in de winter supermooi – gewoon warm aankleden! 😉)
De winter vraagt bijna vanzelf om een pauzeknop. Maak een lekkere tas thee, adem diep in en voel hoe de stilte rond je boomhut je helemaal tot rust brengt. Misschien wil je even schrijven of tekenen. Misschien trek je met je camera het bos in om dat zachte winterlicht te vangen. Of je nestelt je in de hottub. Het perfecte moment om heel even terug te kijken op het voorbije jaar en misschien al plannen te maken voor het nieuwe jaar…
Check de beschikbaarheid van onze boomhutten
Vrije dataBoek je verblijf in Treelodge en geniet deze winter van een zalige ervaring in ons bos!
Boek nu